eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Baza hotelowa na Warmii i Mazurach

Baza hotelowa na Warmii i Mazurach

2011-04-18 13:30

Baza hotelowa na Warmii i Mazurach

Podaż hoteli na pojezierzach województwa warmińsko-mazurskiego © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Warmia i Mazury to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Polsce. Jak pokazuje najnowszy raport firmy doradczej Cushman & Wakefield, na rozwój bazy hotelowej w tym regionie ma wpływ stale rosnący popyt na usługi hotelowe, głównie ze strony turystów krajowych. Działania promocyjne związane z udziałem regionu w światowym plebiscycie "Nowe 7 Cudów Natury", w którym Mazury są jednym z liczących się kandydatów, dodatkowo przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności i atrakcyjności regionu.

Przeczytaj także: Baza hotelowa na polskim wybrzeżu

fot. mat. prasowe

Jezioro Mikołajskie

Jezioro Mikołajskie

Zgodnie z raportem „Rynek hotelowy na pojezierzach Warmii i Mazur” przygotowanym przez firmę Cushman & Wakefield, w strukturze wszystkich obiektów zakwaterowania zbiorowego w omawianym regionie najliczniejszą grupę stanowią hotele. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego obecnie funkcjonują tu 154 całoroczne obiekty zakwaterowania zbiorowego dysponujące 15.520 miejscami noclegowymi, z czego 68% oferują hotele. W Polsce hotele definiuje się jako obiekty zakwaterowania zbiorowego posiadające co najmniej 10 pokoi, w tym przede wszystkim pokoi jedno- i dwuosobowych, świadczące szeroki zakres usług związanych z pobytem klientów.

Hotele na pojezierzach Warmii i Mazur oferują około 9.040 miejsc noclegowych w 4.280 pokojach, co stanowi około 4% krajowej podaży. Liczba miejsc noclegowych nie jest tożsama z liczbą łóżek, gdyż te mogą mieścić jedno lub dwa miejsca noclegowe. W regionie pojezierzy Warmii i Mazur większość hoteli zarządzanych jest przez właścicieli prywatnych. Dwa obiekty zarządzane są przez międzynarodowych operatorów hotelowych: Hotel Mercure Mrongovia Resort & SPA w Mrągowie oraz Hotel Omega w Olsztynie (Accor Hotels & Resorts), a osiem przez operatorów krajowych: Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie (Hotele SPA Dr Irena Eris), Hotel Gołębiewski w Mikołajkach (Hotele Gołębiewski), Hotel Rydzewski w Ełku (Start Hotele), Hotel na Skarpie w Olsztynie (21 Hotele), Hotel Park (Park Hotele) oraz Hotele Anders w Starych Jabłonkach, Miłomłyn w Miłomłynie i Zamek w Rynie (Hotele Anders).

Kategoryzacja

fot. mat. prasowe

Podaż hoteli na pojezierzach województwa warmińsko-mazurskiego

Podaż hoteli na pojezierzach województwa warmińsko-mazurskiego

„Każdy obiekt hotelarski otrzymuje kategorię uzależnioną od jego standardu i zakresu świadczonych usług. W podziale na kategorie, na pojezierzach Warmii i Mazur dominują hotele trzy- i dwugwiazdkowe. W porównaniu do innych regionów turystycznych, dość duży udział w rynku hotelowym mają hotele czterogwiazdkowe (8). Hotele jednogwiazdkowe stanowią niecałe 2% miejsc noclegowych regionu. Najbardziej wymagający goście mają tu do dyspozycji tylko jeden hotel pięciogwiazdkowy” – mówi Michał Kuliński, z działu Wycen i Doradztwa Cushman & Wakefield.

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: